Püf Noktaları

Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), sayısal pazarlama dünyasında sıkça kullanılan iki meal. Ancak bu iki meal konuya hakim olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online düzenışmutaş firmaları ve internetten satış yaratıcı e-kâr siteleri muhtevain ciddi olan bu iki meal, yeni kitlelere ulaşabilmek ve pazarda öne çıkabilmek adına önemlidir. Her iki meal da web sitelerinin arama motorlarındaki görünürlüğünü pozitifrmaya yardımcı olur, lakin aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu yazımızda dönem dönem birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını bir zaman daha hevesligurur ve beraber inceleyelim.

SEM: Taharri Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) ya da Türkçe olarak Taharri Motoru Pazarlaması, markaların arama motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması muhtevain yapılan çdüzenışmalara denir.

Taharri motoru reklamcılığı olarak da teşhismlanan SEM, arama motorlarında ücretli reklam gururı gerçekleştirilerek web sitelerinde gidiş geliş geriışı çalışmalemlerinin bütününe denir. En pop ve sık kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve marka değerini pozitifrmaya yönelik bir çdüzenışma olan SEM, müşteri kitlesini yetiştirmek açısından da nispeten önemlidir. Hassaten SEM çdüzenışmaları ile trafiğinizi usa vurma ilave şansı yakalayabilirsiniz.

Taharri Motoru Optimizasyonu olarak da bilindik SEO çdüzenışmaları ise SEM’in aksine ücretsiz çdüzenışmalardır. SEM makul bir bütçe muhtevain maruz reklamları kapsarken SEO çdüzenışmaları makul anahtar kelimelerde sözıcı bir yükseliş elde kılmak muhtevain yapılan çdüzenışmalardır. Gelin, bu hakkındalaştırmayı bir zaman daha hevesligurur.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çdüzenışmaları arasındaki nüans; mafevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belli bir ücret hakkındalığında, SEO’nun ise muhtevaerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde örgülabilmesidir. Kısaca SEO muhtevain en özellikle içeriği üretirken harcanan maliyet haricinde başarım göstermesi muhtevain yeni bir ödeme örgülmaz.

Bunun haricinde bir önemli nüans da hızdır. SEM çdüzenışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi kısa müddet içinde pozitifrabilirsiniz. Bunun aksine SEO çdüzenışmaları ise uzun soluklu çdüzenışmalardır. SEO çdüzenışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri girişim girişim yapmalısınız.

Bu iki sayısal pazarlama mealı arasındaki bir özge önemli nüans da doğallıktır. SEM çdüzenışmaları ücretli reklam çdüzenışmaları evetğu muhtevain doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Ancak SEO çdüzenışmalarında bu gidişat farklıdır. SEO çdüzenışmaları daha saf icraatı kapsar ve sitenize daha organik bir gidiş geliş temizışı katkısızlar.

Bu iki meal, muhtevaerik itibarıyla da başkalık gösterir. SEO çdüzenışmalarındaki muhtevaerikler kullanıcı deneyimini pozitifrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Kısaca daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çdüzenışmalarında ise nişane daha ticari evetğu muhtevain muhtevaerikler SEO çdüzenışmalarındaki kabilinden olmayabilir.

Ancak bu oranlamak bileğildir ki SEM muhtevaerikleri kalitesizdir. Yalnızca iki meal arasındaki muhtevaerik konseptleri ve odaklar farklıdır. Hassaten belirtmekte yarar var: Bu iki kavramdan biri diğerinden daha çok ya da daha üstün bileğildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına nazaran ikisinden bile faydalanılabilir.
Yazımızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam kılmak istiyorsanız Pandemi Sürecinde Mütebeddil Tüketici Davranışları: Sayısal Tahavvülün Yükselişi yazımıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://bitlisyoreselyemekler.name.tr/ https://pirlantatakilar.name.tr/ https://tuzlaadak.name.tr/ https://ucuzdurbun.name.tr/ https://sonbolum.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma