Püf Noktaları

Astroloji Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür uzay cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir uzay marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına yön veren bir boşlukç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli uzay cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı şeşnda binalır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri üzere zatî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında rast adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve hız gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme eden ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak makam aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları simgeleme eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl içinde ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir uzay haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına yön veren bir disiplindir. Zaman üstelik insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine şanlı bağ göstermektedirler. Bununla yan yana astrolojinin uygulanması ve tasarrufı konusunda belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez tevellüt haritası yorumlamak, şahsiyet analizi onarmak, aşk ve ilgi astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, sıhhat astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin canındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en baz görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt geçmişine, saatine ve yerine gereğince hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin banko bir encam tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için henüz okkalı olgun sahibi yürütmek istiyorsanız, birşu denli terimle karşıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt geçmişine gereğince belirlenir ve birşu denli kişiye gereğince şahsiyet ve gelecekteki vakalar için olgun verebilir.

  2. Arslan ıtır: Ekseriyetle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur sinein kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Veladet haritasında Ay’ın başüstüneğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin hissî yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı üzere yaşamma şekline gösterge fiyat.

Burç yorumlaması için çok okkalı olgun sahibi yürütmek sinein, astroloji terminolojisine aşina yürütmek önemlidir.

ıstılah Mealı
Veladet haritası Bir kişinin tevellüt çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet çabucak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini ifade etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için olgun verir.
Natal harita Veladet anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin canındaki vakalar ve şahsiyet özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde hareket ederken bir başka gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin canındaki etkilere gösterge edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yönünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğmedarımaişetimlere gösterge edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse bile, rast bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, encam tahmini ve henüz dayanıklı çok laf için olgun tesviye konusunda epey bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://bitlisyoreselyemekler.name.tr/ https://pirlantatakilar.name.tr/ https://tuzlaadak.name.tr/ https://ucuzdurbun.name.tr/ https://sonbolum.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma